KOMUNIKAT

W związku z decyzją Premiera RP mającą na celu zatrzymanie szerzenia się koronowirusa SARS-COV-2 informujemy o zamknięciu od 12 marca 2020 r. Miejskiej Biblioteki Publicznej, Żarskiego Domu Kultury, Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego oraz Basenu Wodnik.

Od 16 do 25 marca br. żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe zarówno publiczne, jak
i niepubliczne zostaną zamknięte. (Uwaga: Uczniowie szkół ponadpodstawowych od dnia 12 marca br. nie przychodzą do szkół)

Rodzicu,
• W żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Ogromny i gorący apel do wszystkich: to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Niech zatem rozsądek idzie ze zdrowiem. To jest czas kwarantanny społeczeństwa.
Apelujemy, aby dzieci i młodzież pozostały w domach, nie gromadziła się w miejscach publicznych.

Jak zabezpieczyć się przed koronowirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Kolejne informacje przekażemy w następnych komunikatach.