Sport to zdrowie

23 kwietnia 2024r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach spotkali się z uczniami z zaprzyjaźnionego Landau- Gimnazjum w Weißwasser. Spotkanie było realizacją projektu „Sport to zdrowie” dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży. Koordynatorami programu jest Pani Aurelia Sporys- nauczycielka języka niemieckiego oraz panie Kerstin Haufla i Annette Emmrich z niemieckiej Szkoły.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach animacyjnych, doskonaląc swoje sprawności językowe oraz w zajęciach sportowych. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki prowadzonych przez pana Tomasza Chmielewskiego. Następnie udali się na zajęcia plastyczne przygotowane przez panią Wiolettę Kołodziejczyk z wykorzystaniem mozaiki Hama. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami udali się na pływalnie Wodnik, gdzie aktywnie sportowo i językowo spędzili czas. Dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy.