This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Wymiana młodzieży

Dnia 11 kwietnia 2019r. uczniowie klasy 5a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach spotkali się z uczniami klasy VI z Landau-Gimnazjum z Weisswasser. Spotkanie miało miejsce w Żarach. Uczniowie niemieccy zostali powitani przez grupę polską w szkole, po czym udali się na zajęcia. Tematem spotkania był Sport. Po zajęciach animacyjnych uczniowie mieli zajęcia na Sali sportowej – zabawy z balonami oraz sztafetę. Bawili się i rywalizowali  w grupach mieszanych pod opieką pana Jacka Malewicza. Następnie udali się na zajęcia plastyczne – mozaika Hama, które przygotowała pani Wioletta Kołodziejczyk. Powstały różne prace, część z nich związana ze sportem. Po wspólnym obiedzie uczniowie spędzili wspólnie czas na basenie.

Projekt został sfinansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży oraz przez rodziców i szkołę.