Wspólna nauka i wspólna zabawa na Łużycach

Dnia 22 marca 2018 odbyło się spotkanie uczniów klas piątych i szóstych ze szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach i z Gimnazjum Landau z Weisswasser w Centrum Młodych Techników i Badaczy w Weisswasser. Uczniowie mieli do pokonania w grupach mieszanych po 5 stacji: Animacje Językowe, Eksperymenty z jajkiem, Tworzymy model Zająca Wielkanocnego i jego pojazd, Malujemy pisanki oraz Pieczemy Stockbrot przy ognisku. Wszyscy uczniowie musieli ze sobą współpracować i wszyscy przy tym bardzo dobrze się bawili. Mimo złej pogody znalazł się także czas na rekreację – zabawy z linami.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu: Wspólna nauka i wspólna zabawa na Łużycach. Opiekunami grupy były: Monika Sado i Wioletta Kostecka.