This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Wymiana młodzieży

Dnia 4 czerwca 2019r. uczniowie klasy 4 a i c ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach oraz uczniowie klasy 5 z Gimnazjum im. Landau z Weisswasser spotkali się w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Tematem wspólnego projektu była Historia Żarskiej Porcelany. Uczniowie po wspólnym śniadaniu i zabawach animacyjnych zostali podzieleni na cztery grupy i każda z grup wykonywała inne zadania, potem zmieniali się. A więc malowali na szkle, lepili różne naczynia z gliny, malowali kubki oraz sklejali rozbite naczynia porcelanowe. Dużo śmiechu było przy wspólnym układaniu olbrzymich puzzli przedstawiających porcelanę. W czasie przerw między zajęciami polscy uczniowie próbowali porozumieć się z kolegami z Niemiec po niemiecku lub angielsku.

Projekt został dofinansowany z UE, z programu Interreg, Polska-Brandenburgia. Opiekunem polskiej grupy była pani Alicja Skrabalak, a niemieckiej pani Annette Emmrich.