Daily Archives: 2 kwietnia 2019

Konkurs czytelniczy w bibliotece szkolnej

29 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się drużynowy konkurs czytelniczy dla klas V pt.: „ Z mitologią za pan brat”. Uczniowie mieli za zadanie: rozpoznać bogów mitologicznych na podstawie ilustracji, rozwiązać krzyżówkę, wyjaśnić związki frazeologiczne, odpowiedzieć na pytania z treści oraz zaprezentować scenkę z mitologii.

LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

Malwina Smarzyńska – uczennica klasy 8d została laureatką Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród 148 finalistów z języka polskiego z całego województwa tylko 23 uzyskało tytuł laureata, w tym Malwina, która przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Jolanty Błażków. Uczennica zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu, z którego uzyskała tytuł laureata.

Noc wspomnień

To była wspaniała noc, której nie mogli doczekać się uczniowie klasy 8b i 8c. Przygotowania trwały już kilka dni wcześniej. Ósmoklasiści wspólnie ustalili plan imprezy. Podzielili się zadaniami, zadbali o przepiękny wystrój sali i korytarza szkolnego. Były wystawy zdjęć klasowych, balony, światełka – nastrój odpowiedni do refleksji i dobrej zabawy. „Noc wspomnień…” dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie nocowali w szkole z 1 na 2 marca, a nad ich bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie klas: Pani Violetta Kępińska i Pani Jolanta Błażków.

Wolontariusze z „Dwójki” pomagają!

W sobotę 30 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Tak Pomagam”. Pod opieką nauczycieli i opiekunów uczniowie zbierali żywność w sklepie: „NETTO” oraz „BIEDRONKA” przy ulicy Okrzei.