Daily Archives: 27 kwietnia 2019

Maksym Kołodziejczyk Laureatem Konkursu Graficznego

Maksym Kołodziejczyk uczeń klasy 5a, został Laureatem Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych – X edycja: „Logo Lubuskiego Konkursu BRD”. Za przygotowanie ucznia do konkursy odpowiadał nauczyciel informatyki – Tomasz Chmielewski.

Akademia Młodych Orłów

Wymiana młodzieży

Dnia 11 kwietnia 2019r. uczniowie klasy 5a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach spotkali się z uczniami klasy VI z Landau-Gimnazjum z Weisswasser. Spotkanie miało miejsce w Żarach. Uczniowie niemieccy zostali powitani przez grupę polską w szkole, po czym udali się na zajęcia. Tematem spotkania był Sport. Po zajęciach animacyjnych uczniowie mieli zajęcia na Sali sportowej – zabawy z balonami oraz sztafetę.

Biblista Junior 2018/2019

Wiktoria Zaleska i Joanna Kasprzyszak reprezentowały naszą szkołę w Finale III Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej – Biblista Junior –2018/2019. Biblista Junior to konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Marka i odpowiedzieć na wiele bardzo trudnych pytań – wykazując się ogromną wiedzą i gruntownym przygotowaniem.

Możesz Inaczej

W dniu 5 kwietnia 2019 roku, klasa IVC, ponownie uczestniczyła w zajęciach z fundacją „Możesz Inaczej”. Jak widać na załączonych obrazkach zabawa była przednia.