This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Noc wspomnień

To była wspaniała noc, której nie mogli doczekać się uczniowie klasy 8b i 8c. Przygotowania trwały już kilka dni wcześniej. Ósmoklasiści wspólnie ustalili plan imprezy. Podzielili się zadaniami, zadbali o przepiękny wystrój sali i korytarza szkolnego. Były wystawy zdjęć klasowych, balony, światełka – nastrój odpowiedni do refleksji i dobrej zabawy. „Noc wspomnień…” dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie nocowali w szkole z 1 na 2 marca, a nad ich bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie klas: Pani Violetta Kępińska i Pani Jolanta Błażków.

Sale lekcyjne wyglądały wtedy nieco inaczej niż zwykle. Gabinet polonistyczny zamienił się w przytulną sypialnię, a historyczny w stylową jadalnię. Impreza rozpoczęła się wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki. Były korowody, tańce w kółku, parami, indywidualnie, a wszystko w nieziemskiej atmosferze i blasku kolorowych świateł. Po dwugodzinnej potańcówce przyszedł czas na poczęstunek: owoce, napoje i przepyszne ciasta upieczone przez mamy uczniów. Była to okazja do wspólnych rozmów, śmiechów, żartów. Jednym słowem, pełna integracja! Po wspólnym biesiadowaniu przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Uczniowie podzieleni na grupy bawili się w podchody. Musieli odnaleźć koperty z zadaniami, które ukryte były na zewnątrz szkoły i w jak najkrótszym czasie wykonać je bezbłędnie. Cóż to były za emocje! Uczniowie biegali z latarkami w poszukiwaniu kolejnych wyzwań. Około godziny 22.00 posili się gorącą pizzą, pierogami. Przyszedł czas na chwilę odpoczynku i wszyscy udali się do sali sypialnej, by powspominać minione lata. Oglądali filmy i prezentacje dotyczące życia obu klas. I tu niejednemu zakręciła się łezka w oku na widok swoich kolegów, koleżanek rozpoznanych na zdjęciach. Wspólnie przygotowywane imprezy, przedstawienia, wycieczki, ogniska, wspólne wyjścia, dyskoteki, przyjaźnie – będzie nam wszystkim tego brakowało… Łez wzruszenia nie kryły wychowawczynie klas, które po obejrzeniu prezentacji przyznały, że trudno będzie im się rozstać ze swoimi podopiecznymi. Noc w szkole obfitowała w szereg atrakcji. Emocje rosły! Przyszedł czas na zdrową, sportową rywalizację. Odbyły się wyścigi rzędów i mecz siatkówki, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Śmiechu było co nie miara. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na uczniów. Jedno jest pewne – obie klasy długo tej nocy nie zapomną…