This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Wolontariusze z „Dwójki” pomagają!

W sobotę 30 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Tak Pomagam”. Pod opieką nauczycieli i opiekunów uczniowie zbierali żywność w sklepie: „NETTO” oraz „BIEDRONKA” przy ulicy Okrzei.

Rozdawali ulotki, pakowali zakupione artykuły spożywcze oraz informowali klientów o zbiórce i jej celach. Zapraszali także do zakupu produktów o długoterminowej ważności przeznaczonych dla rodzin potrzebujących. Dzieci pracowały społecznie w kilkuosobowych grupach od rana do godziny 16:00. W tej akcji wspomagali uczniów nauczyciele: Adrianna Wrona-Dobek, Katarzyna Ruchniewicz, Patrycja Wanatko, Gabriela Grubizna, oraz opiekunowie z Parafialnego Zespołu Caritas. Zebrane produkty zostały przekazane do Parafialnego Zespołu Caritas i tam zostaną rozdysponowane dla rodzin.  -Podziękowania kieruję przede wszystkim do uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas, którzy poświęcają swój wolny czas. Serdecznie dziękujemy również wspierającym nas niezawodnie nauczycielom, którzy sprawują tu opiekę społecznie.

Kto szczerze daje, ten podwójnie otrzymuje. Zasiane dobro kiedyś zaprocentuje i przyniesie owoce. Jeżeli nie okazujemy sobie życzliwości wzajemnie, to samowystarczalność nie ma sensu sama w sobie – mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun SKC i koordynator akcji.