This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

KWESTA 1 LISTOPADA

Kochani wolontariusze, bez Was ta akcja nie byłaby możliwa. Dziękujemy, że jesteście.
PADŁ KOLEJNY REKORD: na leczenie i rehabilitację Nikosia i Samuela przekazujemy: 46 450 .
Tak pisze na Facebooku prezes Żarskiego Stowarzyszenia „Tobie i Miastu” pani Edyta Gajda.
Nikodem urodził się 15 lutego 2023 roku. Zaraz po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u chłopca jedną z najcięższych wad serca – HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewej komory serca oraz trzy inne wady serca. Nikoś jest już po dwóch operacjach, w tym jednej na otwartym sercu. Niestety przed chłopcem kolejne zabiegi ratujące zdrowie i życie. Do codziennego funkcjonowania Nikodem potrzebuje sprzętu medycznego oraz leków. Przed chłopcem długie i kosztowne leczenie.
Samuel ma trzy lata i jest wcześniakiem. Urodził się w 24 tygodniu ciąży. Walka o życie i zdrowie chłopca trwa od tamtego dnia. U chłopca zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe oraz epilepsję. Samuel również nie widzi. Chłopiec wymaga systematycznej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu ortopedycznego.
Serdeczne podziękowania kierowane są do wielu ludzi biorących udział w tym dziele. Co roku angażuje się tu co raz więcej Żarskich szkół, ale nasi wolontariusze z „Dwójki” od lat są liderami w tym działaniu. Dzisiaj dziękujemy wam wszystkim a w szczególności pani Adriannie Wronie-Dobek za zorganizowanie i mobilizację naszych wolontariuszy. Poniżej kilka fotek z tego dnia ale więcej można zobaczyć na facebooku Stowarzyszenia. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.