This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

PIĘKNA LEKCJA HISTORII

13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości W programie artystycznym upamiętniającym 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpili uczniowie klasy 7a, 7b, 7c i 6a. Uroczystość odbywała się pod hasłem „Pociąg do wolności”. Uczniowie, tworząc nastrój zadumy, przypomnieli wszystkim tragiczne wydarzenia naszej historii oraz próby ratowania ojczyzny, zachowania polskości i walki o odzyskanie niepodległości. „Niewola”, „Powstania”, „I wojna światowa”, „Wolność – to kolejne stacje, na których oglądający musieli się na chwile zatrzymać, by przypomnieć sobie trudne chwile w długiej wędrówce do wolności. Podczas występu nie zabrakło recytacji i patriotycznych pieśni. Niezwykle efektywne były sceny teatralno-taneczne przedstawiające m.in. rozbiory Polski, germanizację i wyzwolenie ojczyzny. Uczniowie przygotowali występ pod czujnym okiem pani Jolanty Błażków, Anny Żałobowskiej, Aurelii Sporys. Za oprawę muzyczną i przygotowanie pieśni patriotycznych odpowiedzialna była pani Dorota Basińska – opiekunka kółka wokalnego, które uświetniło uroczystość. Natomiast przepiękne dekoracje przygotowała pani Wioletta Kołodziejczyk. Akademia wzbudziła duże zainteresowanie i okazała się ciekawą lekcją historii.