Daily Archives: 2 listopada 2023

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Kulbat.

25 października 2023 r. w ŻDK „Luna” odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Kulbat. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z żarskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały klasy 7b i 8a. Pisarka opowiedziała o sobie, swoich zainteresowaniach oraz sposobie przygotowania książki do druku.
Na koniec podpisywała swoje książki i udzieliła krótkiego wywiadu dziennikarzom z gazetki szkolnej: Lenie Łysek, Lenie Feret i Hubertowi Wierzbickiemu.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024

Kochani Uczniowie!

Gorąco zachęcam uczniów klas starszych do udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Zgodnie z Zarządzeniem Kurator Oświaty – Pani Ewy Rawy w bieżącym roku szkolnym uczniowie szkół podstawowych swoich sił będą mogli spróbować w następujących konkursach przedmiotowych: z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki.

Laptopy w ramach Rządowego Programu „Laptop dla ucznia” trafiły już do naszych czwartoklasistów!

Uczniowie klas czwartych otrzymali na własność bezpłatny laptop w ramach Rządowego Programu „Laptop dla ucznia”.
Przypomnijmy, że głównym celem programu jest zapewnienie uczniom dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans w rozwoju kompetencji cyfrowych, niezależnie od miejsca zamieszkania i typu szkoły.