Daily Archives: 5 czerwca 2019

Wymiana młodzieży

Dnia 4 czerwca 2019r. uczniowie klasy 4 a i c ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach oraz uczniowie klasy 5 z Gimnazjum im. Landau z Weisswasser spotkali się w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Tematem wspólnego projektu była Historia Żarskiej Porcelany. Uczniowie po wspólnym śniadaniu i zabawach animacyjnych zostali podzieleni na cztery grupy i każda z grup wykonywała inne zadania, potem zmieniali się.

Wystawa fotograficzna

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, która udostępniona będzie podczas Festynu Rodzinnego z Dwójką. Wystawa jest efektem pracy nad projektem w ramach konkursu „Go- On! Bądź aktywny” organizowanego przez Urząd Miasta Żary. Myślą przewodnią projektu jest 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Podczas oglądania wystawy będzie możliwość zagłosowania na najlepsze zdjęcie, a bohaterzy wygranego zdjęcia otrzymają ciekawe nagrody. Spośród osób głosujących także wylosujemy nagrody niespodzianki.

Dzień Dziecka 2019

klasa 5b