This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Kwesta 2018

1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli na kwestę na rzecz 11-letniej Julii Kołodziejczyk z Żar. Dziewczynka chora jest na zespół Patau charakteryzujący się wieloma wadami wrodzonymi. Kwesta jak zwykle odbywała się pod patronatem Żarskiego Stowarzyszenia „Tobie i Miastu” przy bramach Cmentarza Komunalnego w Żarach i trwała cały dzień. W tym świątecznym dniu wraz z wolontariuszami TiM-u, uczniowie zachęcali odwiedzających żarskie cmentarze do hojności serca. Ich praca przyniosła jak zwykle pożądany efekt – zebrano ponad 31000 złotych. W tą akcję włączyła się także pani Aleksandra Dobek-Wrona – Wychowawczyni z naszej szkoły. Uczestniczymy w tych działaniach już po raz siódmy. Najcenniejszą nagrodą dla dzielnych i odważnych wolontariuszy jest ogromna wdzięczność obdarowanych. Podziękowania należą się także rodzicom wolontariuszy, którzy dowozili dzieci an miejsce zbiórki. Dziękujemy wszystkim za dobroć serca i życzliwość.