Daily Archives: 21 listopada 2018

SP 2 najlepsza w piłce koszykowej dziewcząt

Dnia 19.11.2018r w naszej szkole odbyły się rozgrywki dziewcząt w koszykówce w ramach Żarskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Pokonały zespoły z SP nr 8 i SP nr 1 awansowały do zawodów powiatowych. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Natalia Gutowska i Natalia Cichocka.

Teatr profilaktyczny

15 października w naszej szkole gościliśmy aktorów teatru profilaktycznego. W przezabawny sposób, przerabiając treści baśni, aktorzy „przemycali” ważne treści wychowawcze, np. o znaczeniu higieny osobistej w naszym życiu. Publiczność składająca się z klas I-III nieustannie wybuchała śmiechem. Niektórzy nawet zostali zaangażowani do przedstawienia.

Najpiękniejsza jest muzyka Polska

Dnia 21 listopada uczniowie wzięli udział w koncercie pt. „Najpiękniejsza jest muzyka Polska” (w stulecie odzyskania niepodległości) organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. W sali widowiskowej żarskiej Luny przed profesjonalnymi muzykami zasiadło prawie 400 uczniów ( w dwóch grupach wiekowych), by dźwiękami muzyki znakomitych polskich kompozytorów

Wyniki konkursu „Zbieramy kasztany”

Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice!
Ze zbiórki kasztanów udało się pozyskać 1400 zł. Zebrano 2399 kg kasztanów (czyli prawie 2,5 tony) . Serdecznie dziękujemy!!!
A oto szczegółowe wyniki konkursu: