This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

„KURIER DWÓJKI” LAUREATEM W WOJEWÓDZTWIE

Młodzi dziennikarze z redakcji gazetki „Kurier Dwójki” zostali laureatami w XIII Konkursie na Najlepszą Gazetkę Województwa Lubuskiego 2017/2018 zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięły udział szkolne redakcje z całego województwa. Jury oceniało m.in. „lokalność” gazetki, warsztat dziennikarski: stosowanie różnych form wypowiedzi dziennikarskiej, dobór tytułów, kompozycję tekstów, samodzielność i pomysłowość autorów; szatę graficzną, dobór ilustracji do tekstów. Finał odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u. To niejedyny sukces na koncie dziennikarzy „Kuriera”. W tym roku zajęli I miejsce w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza Gazeta”. Za swoje wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymali 18 czerwca Nagrodę Burmistrza Miasta Żary. Gazetka „Kurier Dwójki” ukazuje się od 2005 r. Założycielką i opiekunką redakcji jest pani Jolanta Błażków, nauczycielka języka polskiego.