Daily Archives: 21 czerwca 2018

Spotkanie autorskie w MBP

21 czerwca klasa IV a wzięła udział w spotkaniu autorskim w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Gościem był pan Andrzej Marek Grabowski. Autor telewizyjnych programów dla dzieci, książek, scenariuszy filmowych oraz wielu znanych piosenek, np. ” Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, ” Witaminki”, „Kropelka złotych marzeń”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i okazało się być wesołą zabawą dla uczestników.

Nagrodzono uczniów za reprezentowanie szkoły

Dnia 21 czerwca o godz. 8.00 odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel porządkowy. Tym razem nie było żadnych nagan. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami wręczała nagrody  i dyplomy za udział w szkolnych konkursach matematycznych,  ortograficznych, za reprezentowanie szkoły podczas licznych zawodów sportowych,konkursów wiedzowych i artystycznych. Wręczono także nagrody: Dziennikarz Roku Przedsiębiorca Roku.

Uczniowie wzorowi w roku szkolnym 2017/2018

Prezentujemy nagrodzonych uczniów na koniec roku szkolnego 2017/2018 za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie:

Potyczki klas trzecich

„Potyczki klas trzecich” odbyły się w naszej szkole po raz drugi. W tym roku pod hasłem „Dobre maniery nie zaszkodzą, zwłaszcza, gdy z dziećmi do szkoły chodzą”.
Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach, w których mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat kulturalnego zachowania się w różnych miejscach. Sprawdziliśmy także ich zwinność, szybkość i zręczność w zabawach ruchowych, sprawność szybkiego liczenia poprzez budowanie wieży oraz znajomość polskiej ortografii w zabawie „Łapka na muchy”.

Dzień z wychowawcą

Ostatni dzień, przed rozdaniem świadectw, upłynął na zajęciach klas ze swoim wychowawcą. Były lody, basen, kręgle i wiele, wiele różnych atrakcji. Poniżej galerie poszczególnych klas. Prosimy o nadsyłanie zdjęć.

Podziękowanie za organizację Festynu

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie i zorganizowanie Festynu Rodzinnego z „Dwójką”.
Dzięki Państwa pracy, kreatywności i poświęceniu po raz kolejny mogliśmy cieszyć się wspólną zabawą, rozmaitymi atrakcjami, pysznymi potrawami i domowymi wypiekami oraz przybyciem licznych gości, którzy chcieli z nami spędzić czas.
Państwa wysiłek oraz zaangażowanie przynoszą wiele dobrego szkole oraz jej uczniom, a pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowoczesnych pomocy, programów i gier dydaktycznych do gabinetów i świetlicy szkolnej.
Dzięki wspólnym działaniom konto Rady Rodziców wzbogaciło się o:
9 716,35 zł i 2 euro!!!

Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe, rzeczowe, zapewnienie atrakcji oraz wielogodzinną pracę kierujemy do: