Pola Nadziei

Już po raz trzeci wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w corocznej, jesiennej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Nasi uczniowie rozprowadzali cebulki żonkili wśród znajomych i przyjaciół. Zebrane fundusze są przeznaczone na opiekę i środki potrzebne podopiecznym Żarskiego Hospicjum. Kwiat żonkila jest międzynarodowym symbolem nadziei przypominającym nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia. Zakupione sadzonki uczniowie posadzili 20 października na terenie szkoły. Nasze pole nadziei więc rozrasta się. W wydarzeniu brała udział również Pani Dyrektor Marzena Mosakowska-Wrona, która jako pierwsza zasadziła żonkilową cebulkę na „Polu Nadziei” przy naszej szkole, oraz Pani Adrianna Dobek-Wrona.

– Serdecznie dziękujemy za życzliwość i zrozumienie ze strony wszystkich uczniów naszej szkoły, grona pedagogicznego i tych, którzy dołożyli się do tej wielkiej sprawy – mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun Szkolnego Koła Caritas. Wszyscy z niecierpliwością nie mogą się doczekać, aż żonkile zakwitną, ale na ten moment muszą poczekać do wiosny.

Media o „Pola Nadziei”: moja24.pl/index.php/2017/10/24/uczniowie-sp-2-dla-hospicjum/