Daily Archives: 27 października 2017

Dzień Języków Obcych

26.10. 2017r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla uczniów wiele ciekawych atrakcji. Uczniowie klas IV-V wykonali ciekawe prace artystyczne, których tematyka dotyczyła wiedzy o kulturze, geografii i historii głownie krajów europejskich.

Maryja prosi o Różaniec

W czasie pierwszego objawienia trojgu dzieciom w Fatimie Matka Boża prosiła: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!”.

Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca 1917 r., na pytanie dzieci, czego od nich oczekuje, Fatimska Pani odpowiedziała: „Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec”. Kiedy Łucja prosiła Matkę Najświętszą o konkretne łaski, Maryja zwracała uwagę, że aby je otrzymać, trzeba odmawiać różaniec. Podczas czwartego objawienia prosiła, by dużo się modlić za biednych