Daily Archives: 19 października 2021

Awans koszykarek na powiaty!

W ramach Żarskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się w naszej szkole mecz mający wyłonić mistrza Żar w koszykówce dziewcząt. Niezawodne okazały się nasze reprezentantki, które pokonały bez straty kosza rywalki z SP nr 1 i awansowały do zawodów powiatowych. Oto nasze złotka: Aleksandra Hrypińska, Julia Dybka, Hanna Mogilnicka, Natalia Podedworna, Magdalena Dondziło, Justyna Żukowska, Iwona Żebrowska, Martyna Adamek i Julia Płaska.

Mini koszykówka chłopców

13.10 nasza szkoła gościła zawodników rywalizujących w Żarskich Igrzyskach Dzieci w mini koszykówce chłopców ze szkoły nr 1, nr 8 i oczywiście nasza drużyna. Po zaciętej walce nasi chłopcy ostatecznie zajęli II miejsce i awansowali do zawodów powiatowych.
Nasi srebrni medaliści: Alan Więckiewicz, Adam Broniecki, Aleksander Bielawski, Paweł Janosz, Igor Głuchowski, Dawid Kędzierski, Bartosz Boguszewski, Borys Sejwa, Kacper Radusiewicz, Bartosz Kula.

Nocka w szkole z 8c

W piątek 15 października klasa 8c wraz z wychowawczynią spędziła nockę w szkole. Było wesoło, było smacznie, niektórzy nawet dali radę się zdrzemnąć 😉 Niezapomniane chwile, kolejne wspomnienia ☺️

Alpakowa zagroda

👩‍🎓podbijała dzisiaj Alpakową Zagrodę👨‍🌾👩‍🌾🧑‍🌾. Była żywa lekcja przyrody, ciekawostki o alpakowej wełnie, przędzenie nici oraz ognisko i zabawy plastyczne, a także ruch na świeżym powietrzu. Jak widać po uśmiechach ☺☺☺wszyscy wrócili szczęśliwi…

W STOLICY WIELKOPOLSKI

12 października piątoklasiści z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Poznania. Spacerowali po Starym Mieście, gdzie mieli okazję zobaczyć kolorowy Ratusz i piękny Rynek. Wiele emocji wywołała wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie dowiedzieli się, jak powstaje najbardziej znany przysmak w regionie, z czego się składa, jak smakuje oraz skąd wzięła się nazwa rogali świętomarcińskich. Uczniowie mieli okazję poznać gwarę i historię Poznania, jego specyfikę i symbole. Był też czas na relaks i dobrą zabawę.