This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

7a i Latarnik

W dniu 31 października 2019 roku, klasa 7a wzięła udział w grze escape room, dzięki której wypieki na twarzy i dobra zabawa były gwarantowane. Zadaniem uczniów była ucieczka z zamkniętego pomieszczenia (klasa), co było możliwe dopiero po rozwiązaniu zagadek dotyczących treści lektury „Latarnik”.
Gra rozpoczęła się przed drzwiami do klasy, która po dzwonku na lekcję stała się latarnią w Aspinwall. Odkrywcy latarni, czyli uczniowie klasy 7a, starali się rozszyfrować tajemnicę latarnika. Uczniowie mieli określić tożsamość Skawińskiego, wyjawić jego najskrytsze sekrety, odkryć demony przeszłości, by ostatecznie, poznawszy koleje losu bohatera literackiego, odnaleźć klucz do wyjścia z sali.
W trakcie pracy odnajdywali ukryte przez nauczyciela w sali (pod doniczkami, na tablicy, przy oknach itp.) zagadki, rebusy, krzyżówki. Mieli za zadanie uszeregować je w odpowiedniej kolejności oraz zredagować CV bohatera.
Uczniowie w praktyce wykorzystywali informacje zaczerpnięte z przeczytanej lektury.