This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Możesz inaczej

W dniu 29 listopada 2018 roku dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach klasa 4c mogła wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pedagogów z fundacji  „Możesz inaczej” z Zielonej Góry- na zaproszenie  wychowawcy. Celem warsztatów była integracja klasy, ukształtowanie, pogłębienie relacji pomiędzy uczniami, poznanie swoich słabych i mocnych stron, pogłębienie świadomości uczniów na temat życia w całej społeczności szkolnej i grupie klasowej . Podczas zajęć były jasne zasady, zbudowane na „fundamencie” , wszyscy mogli wyrazić własne uczucia, własne zdanie, bez obawy odrzucenia, wyśmiania czy komentowania. Uczniowie mogli się lepiej poznać, nauczyć się, że nie wolno oceniać „po okładce”. Każdy z uczniów otworzył swoje serce i określili, że te warsztaty były dla nich „lekcją życia”. Nie brakowało również zabawy i wyrzucenia z siebie energii (zabawy ”z chustą”, „kto tak, jak ja”, a także robienie wywiadów z koleżankami i kolegami z klasy), na których okazało się, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.  Na zakończenie pojawiały się nawet łzy, które były elementem wzruszenia, jakie było wywołane magiczną integracją i współpracą całej klasy.

Wychowawca wraz z uczniami i rodzicami składa serdeczne podziękowania dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach za umożliwienie przeprowadzenia tych warsztatów i udostępnianie wszystkich niezbędnych elementów (tablica, komputer, głośniki itp.).

To był niezwykły czas i już czekamy na następne spotkanie.