This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

Hanna Kaczmarek – uczennica klasy 6a otrzymała wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ”. Organizatorami szóstej edycji była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Zadanie polegało na napisaniu pracy literackiej na temat związany z twórczością Kornela Makuszyńskiego. Szóstoklasistka napisała list do Koziołka Matołka, którego zachęciła do poznania walorów naszego kraju.  Polska to „największy na świecie eksporter bursztynu”, „kraj, w którym odkryto najstarsze dowody produkcji sera”, „kraj o wielu tradycjach” – to tylko niektóre określenia, jakie dziewczynka stosuje w swoim liście, by przekonać literackiego bohatera do podróży po ojczyźnie. W ocenie brano pod uwagę twórczą realizację wybranego tematu, samodzielność, wartość merytoryczną i zgodność z tematem konkursu. Na konkurs nadesłano 344 prace z całej Polski, w tym 71 z poziomu edukacyjnego klas I –IV oraz 273 prace z klas V-VIII. W kategorii V-VIII wyłoniono jedenastu laureatów i przyznano dziewięć wyróżnień, w tym Hani Kaczmarek, która otrzymała nagrody książkowe i dyplom. Opiekunem literackim dziewczynki była pani Jolanta Błażków, nauczycielka języka polskiego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Lubelski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Lublin.