Dzień Chłopaka a karate

Z okazji Dnia Chłopaka naszą szkołę odwiedził pan Sebastian Końcowik ze swoimi podopiecznymi z żarskiego Klubu Karate Kontra. Goście spotkali się z uczniami klas I-III. Instruktor i młodzi karatecy zademonstrowali elementy rozgrzewki oraz walki pokazowe. Trener zwrócił uwagę, że karate rozwija nie tylko sprawność fizyczną, ale też kształtuje wytrwałość, samodyscyplinę, rozwija koncentrację uwagi i uczy panowania nad emocjami. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród chłopców. Wszyscy chętnie włączyli się do ćwiczeń proponowanych przez naszych gości, a na koniec gromkimi  brawami podziękowali im za przybycie do szkoły. Może dzisiejsze spotkanie stanie się zachętą dla niektórych dzieci do podjęcia treningów tej sztuki walki?