This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Zwiedzili Muzeum Pogranicza Śląsko – Łużyckiego

W dniu 27.10.2017r. uczniowie klasy 4a zwiedzali Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Uczniowie oglądali bogatą kolekcję żarskiej porcelany, mirostowickiej ceramiki, artefaktów archeologicznych z rejonu Żar i Lubska oraz pocztówek, starodruków, map, numizmatów i przedmiotów codziennego użytku. Muzeum posiada również kolekcję dokumentów i pamiątek związanych z jednostkami wojskowymi z terenu Żar po 1945 r. oraz dokumenty i przedmioty związane z współczesną kulturą miasta i regionu.W ramach wystawy uczniowie zapoznali się z ekspozycją poświęconą żarskiemu przemysłowi. Zebrane eksponaty obrazują rozwój lokalnego górnictwa węgla brunatnego, produkcji szkła i porcelany oraz browarnictwa. 

GALERIA ZDJĘĆ