Konkursy!

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka szkolna ogłasza następujące konkursy plastyczne:
– dla klas I -„ Wszystkiego się boję” wykonanie ilustracji do opowiadania z książki M. Młodnickiej” Strach ma wielkie oczy. Książka, która dodaje odwagi” oraz fragmentu książki Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry „Odwagi Pinku!”. Konkurs będzie ogłoszony po zajęciach z elementami biblioterapii przeprowadzonych w klasach pierwszych z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach programu.
– dla klas VI – „ Mój ulubiony bohater literacki”. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa. Po konkursie zaplanowano wystawę pokonkursową połączoną z odgadywaniem narysowanych postaci.
– dla klas V – „ W sidłach internetu, komputera i komórki”. Konkurs na prezentację multimedialną.
W klasach V zostaną przeprowadzone w grudniu zajęcia z elementami biblioterapii na ten temat.
Podsumowanie konkursów odbędzie się po feriach świątecznych. Na apelu kończącym I semestr bieżącego roku szkolnego autorom najlepszych prac zostaną wręczone nagrody książkowe sfinansowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.