Daily Archives: 1 marca 2021

RECYTACJA NA MEDAL

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zostali nagrodzeni w eliminacjach miejskich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania odbyły się 26 lutego w sali widowiskowej „Luna” Żarskiego Domu Kultury. Jury wysłuchało 28 prezentacji w I grupie wiekowej (klasy I-III), 14 prezentacji w II grupie wiekowej (klasy IV-V), 21 prezentacji w III grupie wiekowej (klasy VI-VIII). Recytacja uczniów z żarskiej Dwójki zdobyła uznanie jurorów. Wyróżnienie otrzymali: Martyna Adamek, Igor Mariański, Igor Beliczyński. Natomiast Hubert Wierzbicki został laureatem i będzie reprezentować miasto Żary na etapie powiatowym. Uczniowie z SP2 przygotowywali się pod okiem pani Jolanty Błażków, Gabrieli Grubizny, Marty Mazur.

OLIMPUSY – OMNIBUSY

Sesja jesienna Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” została rozstrzygnięta! Pragniemy pogratulować uczniom, którzy uzyskali tytuł laureata.
🇬🇧Język angielski: Hanna Kiwerc (7c), Maja Mrówczyńska (4b).
🇩🇪Język niemiecki: Dawid Bolewski (4c), Kaja Bolewska (4c), Weronika Makowska (4c), Marta Świerlińska (4c)
🇵🇱Język polski: Celina Malewicz (4a).
Dzieci przygotowywały się pod okiem swoich nauczycieli👩‍🏫: pani Alicji Skrabalak, pani Aurelii Sporys i pani Patrycji Grześkowiak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 👍👍👍