This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach świętowali Dzień Bezpiecznego Internetu.

– Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy 5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem”. – mówi koordynator DBI, nauczyciel informatyki Tomasz Chmielewski.

Tego dnia uczniowie do szkoły przybyli ubrani na niebiesko. Kolor ten miał na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z cyberprzemocą. Na każdej przerwie, na głównym holu, podziwiano wystawę przygotowaną przez uczniów wszystkich klasy oraz multimedialne pokazy. Najmłodsi zaprezentowali galerię rysunków przedstawiających Bezpieczny Internetowy Świat, a klasy starsze wystawiły do konkursu Strażników Internetu i Cyber Bezpieczne Plakaty.

Nie zapomniano również o dorosłych. Każdy nauczyciel i rodzic otrzymał tematyczny zestaw materiałów edukacyjnych o bezpieczeństwie w sieci i metodach walki z cyberprzestępczością.

Podsumowaniem dnia było spotkanie uczniów z pracownikiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością.

Za wsparcie i pomoc Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach serdecznie dziękuje następującym firmom i fundacjom:

  • NASK – Państwowy Instytut Badawczy
  • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
  • Microsoft Sp. z o.o. – Microsoft dla Edukacji
  • DAGMA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
  • Fundacja Panoptykon