Daily Archives: 2 grudnia 2018

Nasza szkoła i kampania społeczna jak liść

Zakończyliśmy tegoroczną akcję charytatywną „Jak Liść” pod patronatem Fundacji Hospicyjnej – DAJMY NADZIEJĘ.

I miejsce w rozgrywkach mini koszykówki

Kolejny sukces naszych koszykarek. Tym razem młodsze dziewczęta w zawodach rozegranych dnia 27.11.2018 r. pokonały zespoły SP nr 1 i SP nr 5 zajęły I miejsce w rozgrywkach mini koszykówki w ramach Żarskich Igrzysk Dzieci. Razem z dziewczętami ze Szkoły Podstawowej nr 5 wezmą udział w zawodach powiatowych.

„Dzieci z cukrzycą – One są wśród Nas”

Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyła się, w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, Konferencja Diabetologiczna „Dzieci z cukrzycą – One są wśród Nas”. Inicjatorem konferencji byli przedstawiciele Centrum Diabetologicznego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim nauczyciele, wychowawcy, a także pielęgniarki szkolne żarskich szkół i przedszkoli.

1B bezpieczna na drodze

29 listopada, uczniowie klasy 1B byli na zajęciach z bezpiecznego ruch drogowego, przygotowanych i  prowadzonych przez  p. Izabelę Niekło.

Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła

Dnia 22.11 uczniowie klasy 1A, 1B, 2A i 3A byli w Zielonej Górze na musicalu  pt.: „Co w trawie piszczy,  czyli w grupie siła” – była to fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem. Tego dnia odwiedzili również SKOKOLOCO, gdzie pod czujnym okiem trenerów aktywnie spędzili czas.

Możesz inaczej

W dniu 29 listopada 2018 roku dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach klasa 4c mogła wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pedagogów z fundacji  „Możesz inaczej” z Zielonej Góry- na zaproszenie  wychowawcy. Celem warsztatów była integracja klasy, ukształtowanie, pogłębienie relacji pomiędzy uczniami, poznanie swoich słabych i mocnych stron, pogłębienie świadomości uczniów na temat życia w całej społeczności szkolnej i grupie klasowej .

4c w bibliotece

28 listopada 2018 roku klasa 4c,na godzinie wychowawczej odwiedziła szkolną bibliotekę, celem zapoznania się z całą gamą nowości książkowych, które ma do zaoferowania szkolna biblioteka. Na samym początku dzieci dowiedziały się od pani bibliotekarki, jak wiele jest tych nowości (w tym książki dla chłopców o Robercie Lewandowskim czy innym znanym piłkarzu, a dla dziewczynek wiele przygód Nel, ponadto książki dla miłośników fantasy np. wszystkie części Narnii itd.)