This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

„Szelest” laureatem w województwie

Grupa teatralna „Szelest”otrzymała tytuł laureata w finale wojewódzkim XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych, które odbyły się 30 stycznia w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. Na scenie zaprezentowało się 17 zespołów z województwa lubuskiego. W jury zasiadali: Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator kultury i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog. W ocenie brano pod uwagę m.in. poziom artystyczny grup, nawiązanie do tradycji, grę aktorską, pomysł na scenariusz oraz pracę instruktora z uczniami, a także walory dramaturgiczne przedstawienia.
Czterdziestoosobowy zespół z Dwójki zaprezentował spektakl pt. „Nie było miejsca dla Ciebie” opartym na baśni pt. „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena. Grupą młodych aktorów opiekują się panie: Gabriela Grubizna i Beata Pietrzak. „Szelest” ma na swoim koncie liczne sukcesy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

 

 


Media: http://moja24.pl/index.php/2018/02/05/sukces-sceniczny-mlodych-aktorow-z-dwojki/