This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Wycieczka klasy IIIa

W okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego, w Drągowinie, nad rzeką Brzeźniczanką, znajduje się mała stara leśniczówka „Malinówka”. To właśnie tam wybrała się na wycieczkę klasa III a, którą zorganizował pan Maciej Szafrański w ramach programu „Dni Otwarte Farm”. Uczniowie poznali różne aspekty życia pszczół i ich rolę w świecie przyrody. Brali udział w warsztatach pasiecznych- każde dziecko zostało ubrane w kompletny strój pszczelarski (kapelusz, kombinezon, rękawice) i wyszło na pasieczysko, gdzie mogło z bliska zajrzeć do otwartego ula, przyjrzeć się pracy pszczół. Po powrocie z pasieki dzieci zbijały ramki do uli. Ponadto przyrządzały jedzenie dla kóz i owieczek, a następnie je karmiły. Zostały poczęstowane swojskimi wyrobami.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Malinówki. Jest to wspaniała lekcja przyrody. Ponadto zajęcia prowadzą bardzo mili i sympatyczni  ludzie.

Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Dąbrowskiemu Dyrektorowi Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za wsparcie finansowe.

Uczniowie klasy III a z wychowawcą.