Ruszył projekt Pan Sprzątalski

Uczniowie klas 1-3, Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, biorą udział w projekcie edukacyjnym „Pan Sprzątalski”. Na głównym holu naszej szkoły można podziwiać wyjątkowe i oryginalne prace.

„Pan Sprzątalski” jest projektem edukacyjnym na temat przyjaznych dla środowiska naturalnego sposobów pozbywania się odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych. Adresatami projektu są uczniowie szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele oraz lokalna społeczność.

Głównym celem projektu, który powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Włącz Eco Wyobraźnię, jest zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie:

• wpływu odpadów na stan środowiska naturalnego
  • korzyści środowiskowych wynikających z selektywnego pozbywania się zużytych przedmiotów
  • zasad segregowania odpadów powstających w gospodarstwach domowych
  • sposobów ograniczania ilości odpadów komunalnych