This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Żywa lekcja historii

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Żarach w ramach kółka historycznego prowadzone są zajęcia z udziałem gości specjalnych. Projekt nazywa się Wspomnienia z II wojny światowej. Zadaniem uczniów jest zgromadzenie informacji na podstawie wywiadów z osobami, które brały udział w wojnie. Przy pomocy urządzeń audio-wideo rejestrują rozmowy a następnie tworzą wersję tekstową przygotowując ją do druku. Efektem finalnym ma być zbiór wywiadów pt. Wspomnienia z II wojny światowej przypominających reportaże. W tym tygodniu uczniowie pod opieką nauczyciela historii Grzegorza Wesołego rozmawiali z panią Zofią Zamorską (95 lat), która uciekła w 1943 roku z obozu w Oświęcimiu.