Daily Archives: 18 maja 2023

Szkolny Turniej Pięknego Czytania

9 maja odbył się w bibliotece Szkolny Turniej Pięknego Czytania. Pierwszy etap polegał na przeczytaniu wybranego samodzielnie tekstu, przygotowanego przez ucznia przed eliminacjami. W drugim etapie zakwalifikowani uczestnicy otrzymali od organizatorów do przeczytania nieznany fragment prozy. Nominacje do Międzyszkolnego Turnieju Pięknego Czytania, który odbędzie się 26 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach otrzymali: w kategorii klas III-IV – Laura Frąckowiak z klasy IIIa, w kategorii klas V-VI – Lena Feret z VIb, w kategorii klas VII-VIII – Malina Dziadul z VIIIa. Nagrody sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.