This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

MIŁOŚNICY HISTORII

Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce i otrzymali tytuł Mistrzowskiej Szkoły Podstawowej w VII Turnieju Wiedzy Historycznej organizowanym przez Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Celem Turnieju jest rozbudzanie zainteresowań historycznych oraz upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej znajomości historii powszechnej, ojczystej i regionalnej. 19 maja odbyło się podsumowanie turniejowych zmagań. VII Turniej w roku szkolnym 2021/2022 składał się z ośmiu części różniących się tematycznie. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu żarskiego. Dzielna grupa miłośników historii z żarskiej Dwójki wywalczyła mistrzowski tytuł. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Szymon Zaród, Lena Łysek, Kacper Kliński, Hanna Kiwerc i Martyna Jarczewska. Opiekunem tej zdolnej grupy jest pan Grzegorz Wesoły, pod okiem którego przygotowywali się do konkursu. Na podsumowaniu wręczono również nagrody indywidualne. Tytuł Wicemistrza Turnieju i nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika zdobył Szymon Zaród – uczeń klasy 5b.

fot. Andrzej Buczyński