This is default featured slide 1 title
This is default featured slide 2 title
This is default featured slide 3 title
This is default featured slide 4 title
This is default featured slide 5 title
 

Teatralna niespodzianka

9 grudnia klasa 5b przygotowała pani Jolancie Błażków ogromną niespodziankę po długiej nieobecności wychowawczyni. Wystawili krótkie przedstawienie na podstawie lektury pt. „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Huberta Wierzbickiego, który wcielił się w rolę głównego bohatera. Piątoklasiści samodzielnie opracowali scenariusz, przygotowali scenografię, kostiumy, zadbali o oprawę muzyczną. Spektakl opowiadał o przygotowaniach do uroczystości, która miała odbyć się w akademii. Uczniowie profesora Ambrożego (Wiktor Błasiak, Wiktor Piątek, Borys Sejwa i Ernest Rosół) zajęli się organizacją wydarzenia. Na uroczystość zaproszone były postacie z różnych bajek, w rolę których wcieliły się dziewczyny: Aniela Tartak, Natalia Sułek, Lena Feret, Lena Łysek, Ola Karolak. Zaproszonym gościom Pan Kleks opowiada o spotkaniu księżycowych ludzi zwanych Lunnami. Wtem nieoczekiwanie zjawia się Alojzy (Wiktor Świrkowicz), który wygania przybyłych gości. Pan Kleks żegna się z uczniami, zapowiadając koniec ich bajki. Przedstawienie było niezwykle interesujące. Pani Jola z dumą i wzruszeniem oglądała swoich wychowanków, którzy wykazali się niezwykłym talentem i kreatywnością. Młodzi aktorzy wystąpili również gościnnie na lekcji jezyka polskiego w klasie 4a, która nie tak dawno omawiała „Akademię Pana Kleksa” na lekcji. Czwartoklasiści byli pod wrażeniem. Nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.