Klasa 1a odwiedziła dzisiaj bibliotekę szkolną.

Klasa 1a odwiedziła dzisiaj bibliotekę szkolną. Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami udostępniania różnego rodzaju materiałów bibliotecznych, poznali układ księgozbioru swojej biblioteki szkolnej oraz zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu. Nabrali również przeświadczenia, że biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc pań.
Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą w ciszy oddać się pasjom czytelniczym.
Młodzi kandydaci na czytelników mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej i z tego co już słyszeliśmy pierwsze pozycje zostały już przeczytane.