Wymiana – 26 września 2019r.

Dnia 26 września uczniowie klasy 5 a i 5c ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żarach spotkali się w Pietrzykowie z uczniami klasy 5 z Landau-Gimnazjum z Weißwasser. Wspólnie realizowali projekt: „Koń przyjacielem polskich i niemieckich dzieci”.

Projekt został zrealizowany w ramach Wymiany Polsko-Niemieckiej i sfinansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży przy wsparciu Euroregionu „Szprewa-Nysa-Bóbr” oraz ze środków rodziców i szkoły. Koordynatorem projektu jest Wioletta Kostecka, nauczycielka J.niemieckiego.