Daily Archives: 29 października 2018

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji bibliotekarze zorganizowali zajęcia dla najmłodszych. Do biblioteki zostały zaproszone klasy 1b, 2a i 2b. Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć teatrzyk Kamishibai i posłuchać „Legendy o skarbniku” , z bliska zobaczyć węgiel oraz poznać jego inne zastosowanie.

Tegoroczna akcja Pola Nadziei zakończona

23 października zakończyliśmy już czwartą, coroczną akcję Caritas – Pola Nadziei. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w tym dniu w raz z opiekunem p. W. Leńczukiem i p. Dyrektor zasadzili kolejne cebulki żonkili na szkolnym Polu Nadziei. Jak co roku bierzemy udział w tej akcji pod patronatem Żarskiego Hospicjum Św.  Brata Alberta, a zebrane środki są przeznaczone na pomoc i wsparcie dla chorych i podopiecznych żarskiego Hospicjum.

Pudełko z lekturą „W pustyni i w puszczy”

Klasa VB wraz z panią Patrycją Wanatko przygotowała projekt edukacyjny pt. Pudełko z lekturą „W pustyni i w puszczy”. Projekt ten został przeprowadzony w związku z realizacją przez szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie mieli za zadanie umieścić w ozdobionym pudełku wszystko to, co kojarzyło im się z lekturą